دانلود رایگان فایلهای صوتی وتصویری ۱۸ قانون طلایی موفقیت

دانلود رایگان فایلهای صوتی وتصویری ۱۸ قانون طلایی موفقیت

[highlight][/highlight] [dropcap][/dropcap]

[starlist][/starlist]

۱۸ قانون طلایی موفقیت 

لینک دانلود فایلهای ویدیویی و صوتی ۱۸ قانون طلایی موفقیت در انتهای این متن قرار گرفته است.

مقدمه

برای رسیدن به موفقیت در زندگی تنها تلاش کافی نیست. بلکه شما باید با قوانینی آشنا شوید که با به‌کارگیری آن‌ها سریع‌تر و راحت‌تر به اهدافتان دست می‌یابید.

شما یک نفر را در نظر بگیرید که قصد رانندگی از شهری به شهر دیگر را دارد .اگر این شخص با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا نباشد چه می‌شود. او هرگز نمی‌تواند بدون آسیب زدن به خودش و دیگران این مسیر را طی نماید.و امکان رسیدنش به مقصد بسیار کم بوده و خطرات فراوانی او و دیگران را در این مسیر تحدید خواهد کرد.میزان راحتی و سرعت این راننده دررسیدن به مقصدش به میزان آشنایی او با قوانین راهنمایی و رانندگی بستگی دارد.هر چه با قوانین آشناتر باشد سفر لذت‌بخش‌تر و امن‌تری خواهد داشت.

زندگی هم مثل رانندگی است .هر چه شما با قوانین زندگی بیشتر آشنا باشید،زندگی بهتر و راحت‌تری خواهید داشت.
دانستن این قوانین کار شمارا بسیار راحت می‌کند. تمام موفقیت‌ها با توجه به این قوانین صورت می‌پذیرد. با آگاهی از این قوانین بسیار قدرتمند شده و با به کار بردن آن‌ها در زندگی‌مان به‌راحتی به همه اهدافمان دست پیدا خواهیم کرد.
اگر این ۱۸ قانون طلایی موفقیت را بیاموزید و در زندگی‌تان بکار ببرید هیچ‌چیز ساده‌تر از موفقیت نخواهد بود.
اگر درراه موفقیت قدم برداشته‌اید و موفق نمی‌شوید یک‌لحظه بایستید و به دوروورتان نگاه کنید یا راه را اشتباه رفته‌اید و یا هدف را اشتباه انتخاب کرده‌اید.
همه ما برای موفقیت خلق‌شده‌ایم. هیچ گیاهی برای رشد کردن زحمت و دردسر نمی‌کشد. گیاه از رشد کردن لذت می‌برد و به‌راحتی سرازخاک بیرون می‌آورد. موفقیت برای انسان‌ها نیز به همین سادگی است .نیاز نیست که خود را اذیت کنید و زحمت بکشید فقط کافی است قانونمندی‌های جهان را بشناسید. هیچ‌چیز راحت‌تر از موفق شدن نیست.

بیایید برای اینکه زندگی بهتری داشته باشیم با این قوانین آشنا شویم.

قانون علت و معلول

چیزی به اسم اتفاق وجود ندارد. هر چیز به دلیلی رخ می‌دهد. برای هر علتی معلولی است و برای هر معلولی، علتی وجود دارد. هر واقعه‌ای که رخ می‌دهد علت یا علت‌های به خصوصی وجود دارد، چه از آن‌ها اطلاع داشته باشید، چه نداشته باشید.

در زندگی هر کاری را که بخواهید، می‌توانید انجام دهید؛ به‌شرط آن‌که تصمیم بگیرید که دقیقاً چه می‌خواهید و سپس عمل کنید. موفقیت شکست شادی غم … همه و همه علت یا عللی دارند. فرد باهوش و منطقی همیشه به دنبال کشف علت‌ها و روابط آن با نتایج است.

آدم‌های موفق کسانی هستند که در هر کاری و در هر رابطه‌ای دنبال علت و معلول می‌گردند. دلایل را پیدا می‌کنند آن‌ها را به قانون تبدیل کرده و همیشه این قوانین را رعایت می‌کنند و موفق می‌شوند. اگر فروشتان کم است دلایل واقعی آن را پیدا کنید اگر رابطه شما با خانواده خوب نیست دلیل اصلی آن را پیدا کنید اگر وزنتان روزبه‌روز بیشتر می‌شود دلیل اصلی آن را پیدا کنید و پس از پیدا کردن علت وقوع این اتفاقات بر آن‌ها مسلط شده و شرایط مطلوب ر ا رقم بزنید. همیشه دلایل واقعی را پیدا کنید. با پیدا کردن دلایل واقعی اتفاقات شما قدرت کنترل آن‌ها را پیدا می‌کنید. از این قانون می‌توانید در تمام رویدادهای زندگی‌تان به‌خوبی بهره ببرید؛ و کنترل زندگی خود را در دست بگیرید.

 

قانون ذهن و عینیت یافتن ذهنیات

شما تبدیل به همان چیزی می‌شوید که درباره آن بیشتر فکر می‌کنید.

پس همیشه درباره چیزهایی فکر کنید که واقعاً طالب آن هستید؛ و به چیزهایی که دوست ندارید اصلاً فکر نکنید. همیشه به خواسته‌هایتان توجه کنید نه به ناخواسته‌هایتان. زندگی بیرونی شما بازتاب زندگی درونی شماست. دنیای پیرامون شما تجلی فیزیکی دنیای درون شماست. کار اصلی شما در زندگی این است که زندگی موردعلاقه خود را در درون خود خلق کنید. زندگی ایده آل خود را با تمام جزئیات آن مجسم کنید و این تصویر ذهنی را تا زمانی که در دنیای پیرامون شما تحقق پیدا کند، حفظ کنید. ضمیر ناخودآگاه شما تفاوتی بین تجربه غیرواقعی و تخیل با دنیای واقعی نمی‌بیند و اگر چیزی را تجسم کنیم برای ضمیر ناخودآگاه مثل این است که آن کار را انجام داده‌ایم. بین طرز تفکر و احساسات درونی شما و عملکرد و تجارب بیرونی‌تان رابطه مستقیم وجود دارد. روابط اجتماعی، وضعیت جسمانی، شرایط مالی و موفقیت‌های شما بازتاب دنیای درونی شماست. بنا براین افکارتان را آگاهانه انتخاب کنید و فقط مواردی را به ذهن خود راه دهید که به نفع شما باشد.

اگر در کار فروش هستید به چه چیزهایی بیشتر فکر می کنید؟به جای اینکه به مشکلات و نبودن مشتری و خرابی بازار فکر کنید به این فکر کنید که چگونه مشتریان خود را افزایش دهم؟چگونه در هر شرایطی سود خود را افزایش دهم؟چگونه مشتریان بیشتری جذب کنم؟چگونه مشتریان خود را خوشحال ترکنم؟ به هر چه فکر کنید در زندگی شما بیشتر می شود.

رعایت این قانون می‌تواند در زندگی شما بسیار تأثیرگذار باشد. همیشه به چیزهایی که دوست دارید فکر کنید نه چیزهایی که نمی‌پسندید.

قانون باور

باور، فکری است که بسیار زیاد در ذهن ما تکرار شده است. هر چیزی را که عمیقاً باور داشته باشید، به واقعیت تبدیل می‌شود.

شما آنچه را می‌بینید که قبلاً به‌عنوان باور انتخاب کرده‌اید. پس باید باورهای محدودکننده‌ای را که مانع موفقیت شما هستند، شناسایی کنید و آن‌ها را از بین ببرید. شما آنچه را که می‌بینید باور نمی‌کنید بلکه آنچه را که باور می‌کنید می‌بینید. انسان‌ها همان‌گونه که باور داشته باشند می‌توانند بیندیشند. باورهای آدمی است که در هرلحظه به او القا می‌کند که چگونه بیندیشد
شما در زندگی آنچه را که به عنوان باور انتخاب کرده اید می بینید.انسانی که می خواهد تغییر کند باید باورهایش را تغییر دهد.

 

انسان‌ها ماشین اثبات باورهایشان هستند. هر چه را باور کنند تجربه خواهند کرد… قانون زندگی قانون باور است. باورهای عالی سرچشمه همه موفقیت‌های بزرگ است. فرق بین انسان‌ها، فرق میان باورهای آنان است توانمندی یک انسان را باورهای او تعیین می‌کند باورهای شما دستاوردهای شمارا در زندگی می‌سازند.

 

باورها از کودکی در ما ساخته می شوند.خانواده ،جامعه،دین و مذهب ،دوستان،رسانه های جمعی و معلمان مواردی هستند که در ساخته شدن باورهای ما نقش زیادی دارند.ورودی های ذهنمان را کنترل کنیم و هر فکری را به عنوان باور نپذیریم.

اگر بین شما و اهدافتان محدودیت و مانعی وجود دارد یقین بدانید که باور محدود کننده ای بیش نیست.خداوند هیچ مشکلی سر راه انسانها قرار نمی دهد مگر اینکه توانایی حل آن را از قبل به او داده باشد.هر گاه با خود گفتید من نمی توانم این مشکل را حال کنم بدانید دچار باوری محدود کننده شده اید.این باورهای محدود کننده را پیدا کنید وآن را با باوری سازنده و قوی جایگزین نمایید.

 

باورها با تکرار افکار مثبت تغییر می کنند.شما می توانید از دو راه افکار مثبت را تکرار کنید:

۱-جملات تاکیدی مثبت

۲-تصویر سازی ذهنی

بنابراین باورهای مخرب و محدودکننده خود را مشخص کنید و آن‌ها را با باورهای سازنده و مثبت جایگزین نمایید.

 

قانون تمرکز و انتظار

 

بر هر چیزی تمرکز کنید و انتظار وقوع آن را داشته باشید، مقدار بیشتری از آن‌ها به دست می‌آورید.
تمرکز یعنی نگه داشتن کانون توجه بر روی موضوعی خاص و جلوگیری از ورود افکار مزاحم به آن موضوع.تمرکز پلی است بین ما و موضوعی که روی آن تمرکز کرده ایم.بدون تردید تک تک اتفاقات و شرایط زندگی ،حاصل تمرکز بر روی موضوعات مختلف است.

این مقاله را ببینید  پرسش، محرک خلاقیت

اگر موضوعات خوشایند را تجسم کنید و با اعتمادبه‌نفس انتظار وقوع آن در جهان پیرامونتان را داشته باشید، اتفاق خواهند افتاد. هر چیزی را که روی آن تمرکز کرده و به آن فکر کنید، در زندگی واقعی، شکل‌گرفته و گسترش پیدا می‌کند؛ بنابراین باید فکر خود را بر چیزهایی متمرکز کنید که واقعاً طالب آن هستید و انتظار وقوع آن را داشته باشید. شما همیشه هماهنگ با انتظاراتتان عمل می‌کنید.

وقتی ضمیر ناخودآگاه انتظار چیزی را داشته باشد، کاری می‌کند که آن چیز اتفاق بیفتد. پزشکان از این قانون با استفاده از دارونماها در درمان بیماری‌ها استفاده می‌کنند. دارونماها هیچ خاصیت پزشکی ندارند و فقط شبیه به داروی اصلی هستند. پزشکان با تجویز دارونماها و فقط با تلقین به بیماران در آن‌ها انتظار شفا پیدا کردن را ایجاد می‌کنند و با توجه به قانون انتظار، بیماران چون انتظار بهبود دارند، دارونماها اثر کرده و بیمار شفا پیدا می کند.

پرسیدن سوال می تواند کانون تمرکز و توجه شما را به موضوعات مختلف هدایت کند.با پرسیدن سوالات قدرتمند و مثبت کانون تمرکز خود را به سمت خواسته هایتان معطوف کنید.سوالاتی از قبیل :چطور می توانم فروشم را افزایش دهم؟چطور می توانم در هر شرایطی بیشتر سود کنم؟چطور می توانم خانه بهتری داشته باشم؟

اگر می خواهید موضوعی از زندگی شما دور شود فقط کافی است که کانون تمرکز خود را از آن موضوع بردارید و به آن توجه نکنید.در کسب و کار اگر توجه و تمرکز خود را از کسب و کارتان بردارید به سرعت مثل شمع آب شده و از بین می رود.

بنابراین در زندگی همیشه بر روی موضوعاتی تمرکز کنید که دوست دارید برایتان اتفاق بیفتد وانتظار وقوع اتفاقات خوب را داشته باشید. تا مقدار بیشتری از آن‌ها را در زندگی تجربه کنید.

 

قانون انتخاب

زندگی ما نتیجه انتخاب‌های ما تا این لحظه است. چون همیشه در انتخاب افکار خود آزاد هستیم، کنترل کامل زندگی و تمامی آنچه برایمان اتفاق می‌افتد در دست خودمان است.

انتخاب‌ها ریشه همه دست آوردهای ما در زندگی هستند. هر جایگاهی که در حال حاضر در آن قرار داریم حاصل انتخابهای ما در گذشته است.ما هرلحظه در حال انتخاب کردن هستیم. هر انتخاب می تواند ما را به اهدافمان نزدیک و یا از مقاصدمان دور کند.هر انتخابی باعث شروع رفتاری می‌شود که به‌مرورزمان این رفتار تبدیل به عادت می‌شود. این عادت‌ها هستند که مسیر زندگی ما را مشخص می‌کنند.حداقل هشتاد درصد از کارهایی که انجام می‌دهیم از روی عادت است. پس می‌توانیم عادت‌هایی را که موفقیتمان را تضمین می‌کنند در خود پرورش دهیم و تا هنگامی‌که رفتار موردنظر به‌صورت خودکار و غیرارادی انجام نشود، تمرین و تکرار آگاهانه و مداوم آن را ادامه دهیم. اگر فردی هیچ انتخابی نکند بدین معناست که او انتخاب کرده است که دریافت‌کننده منفعلی از هر اتفاقی که می‌افتد باشد. انتخاب‌های درست و تکرار آن‌ها تا وقتی‌که به عادت تبدیل می‌شوند دست آوردهای ما را خواهند ساخت.

مثلاً اگر من انتخاب کنم که روزی نیم ساعت ورزش کنم و این کار را به‌صورت یک عادت دربیاورم دست آورد من سلامتی من خواهد بود. اگر انتخاب کنید روزی یک ساعت بجای تماشای برنامه‌های بی‌محتوای تلویزیون درزمینه شغلی خود مطالعه داشته باشید بعد از یک سال از همه رقبای خود بالاتر قرار می‌گیرید. زندگی ما نتیجه انتخاب‌های ما تا این لحظه است. اگر می‌خواهید زندگی بهتری داشته باشید، آگاهانه انتخاب‌های بهتری کنید.

قانون تفکر مثبت

برای رسیدن به موفقیت و شادی، تفکر مثبت امری ضروری است. شیوه تفکر شما نشان‌دهنده ارزش‌ها، اعتقادات و انتظارات شماست. مثبت اندیشی یعنی داشتن امید همیشگی به یافتن راه‌حل.

کل رفتار آدمی وابسته به تفکر اوست. تفکر مثبت، موجب آرامش درونی، موفقیت، روابط بهتر و سلامتی بیشتر می‌شود. دیدگاه مثبتی به زندگی داشته باشید و در هر کاری، منتظر نتایج موفقیت‌آمیز باشید. قانون تفکر مثبت و قانون‌های باور، انتظار و عینیت یافتن ذهنیات، مکمل یکدیگر هستند. افکار مثبت آن دسته از افکاری هستند که تأثیرات مفیدی بر ذهن و رفتار ما به‌جای می‌گذارند، هدایت‌کننده هستند و اغلب موجبات زندگی بهتری را فراهم می‌سازند.

یکی از بهترین راه‌های تفکر مثبت تکلم مثبت است. ضمیر ناخودآگاه با کلمات کار دارد. پس برای تفکر مثبت باید مواظب افکار و زبانمان باشیم. اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را از تفکر مثبت ببرید این سه‌گام را بردارید:

تفکر مثبت

تجسم مثبت

اقدامات مثبت

نگرش شما مسیرتان را مشخص می‌کند، پس خوب است که افکار خود را به مسیر مثبتی هدایت کنید.

 

قانون تغییر

تغییر، غیرقابل‌اجتناب است و ما باید استاد تغییر باشیم نه قربانی آن.

همه‌چیز در این دنیا از زمین و خورشیدگرفته تا شرایط اقتصادی و جامعه هرروز در حال تغییر است. کسانی موفق هستند که بتوانند خود را با این تغییرات وفق دهند. دایناسورها نتوانستند خود را با تغییرات محیطی وفق دهند و از بین رفتند. شرکت نوکیا نتوانست خود را با سرعت تغییرات در دنیای فنّاوری جلو ببرد و به‌ناچار شکست خورد. بچه شما از نونهالی به نوجوانی می‌رسد شما نمی‌توانید همان رفتاری را با او داشته باشید که وقتی نونهال بوده است و باید با توجه به تغییرات به وجود آمده رفتار خود را تغییر دهید. در بازار و دنیای کسب‌وکار هم این قانون بسیار اهمیت دارد بسیاری از شغل‌های قدیمی جای خودشان را به کسب‌وکارهای جدید می‌دهند و اگر ما از این تغییرات پیروی نکنیم محکوم‌به شکست خواهیم بود. تغییرات، غیرقابل‌اجتناب هستند و ما باید استاد تغییر باشیم نه قربانی آن.

 

قانون مسئولیت‌پذیری

هر چه و هرکجا که هستید به خاطر آن است که خودتان این‌طور خواسته‌اید. مسئولیت کامل آنچه هستید، آنچه به دست آورده‌اید و آنچه خواهید شد، بر عهده خود شماست.

هنگامی‌که مسئولیت زندگی خود را صد درصد بپذیرید حتماً موفق خواهید شد. ما وقتی‌که مسئولیت همه کارها و مسائل زندگی را خودمان به عهده بگیریم دیگر به عوامل بیرونی وابسته نخواهیم بود و با این کار اجازه نمی‌دهیم که هیچ کاری خارج از دایره قدرت ما باشد ولی تا وقتی‌که دیگران را مسبب اتفاقات به وجود آمده برای خودمان بدانیم، قدرت خودمان را محدود کرده و محتاج کمک دیگران خواهیم بود. پس همیشه مسئولیت کارهایتان را صد درصد خودتان قبول کنید تا صد درصد راه‌حل در اختیار خودتان باشد و این در کنترل خودتان است. به دیگران این قدرت را ندهید که بتوانند درنتیجه کارهای شما تأثیرگذار باشند. با پذیرش مسئولیت کارها قدرت حل آن‌ها را به دست آورید. اگر فروش مغازه من کم است می‌توانم آن را به صدها دلیل و بهانه بیرون از خودم ربط بدهم و با این کار می‌پذیرم که از دایره اختیارات من خارج است. ولی اگر بپذیرم این من هستم که می‌توانم فروشم را در هر شرایطی بهبود ببخشم دیگر منتظر عوامل بیرونی نخواهم بود و آن‌قدر روی افزایش فروش کار می‌کنم تا نتیجه بگیرم. تا وقتی‌که نتوانیم مسئولیت همه‌کارهای زندگی را بپذیریم و دیگران را مسبب اتفاقات پیرامونمان بدانیم، هیچ‌گاه به بلوغ روانی نمی‌رسیم. مسئولیت‌پذیری نشانه بلوغ روانی است. اگر همین یک قانون را در زندگی بفهمیم و به‌درستی انجام دهیم چنان قدرتی پیدا می‌کنیم که هیچ موفقیتی دور از دسترس نخواهد بود.

 

قانون پاداش

عالم در نظم کامل به سر می‌برد و ما پاداش کامل اعمالمان را می‌گیریم. همیشه از همان دست که می‌دهیم از همان دست می‌گیریم.

اگر از عالم بیشتر دریافت می‌کنید به این دلیل است که بیشتر می‌بخشید. از هر دست بدهی از همان دست خواهی گرفت. پاداش‌هایی را که در زندگی می‌گیرید با میزان خدمت شما به دیگران رابطه مستقیم دارد. هر چه بیشتر برای بهبود زندگی و سعادت دیگران کارکنید و توانایی‌های خود را افزایش دهید، در عرصه‌های مختلف زندگی خود بیشتر پیشرفت می‌کنید. اگر به موفقیت دیگران کمک کنید بدون شک شما نیز موفق خواهید شد. به بهتر شدن زندگی دیگران کمک کنید تا پاداش آن را در زندگی خود ببینید.

این مقاله را ببینید  آیا حاضرید قیمت موفقیت را پرداخت کنید؟|قانون چهاردهم جهان هستی | قانون قیمت

 

قانون تأثیر تلاش

همه امیدها، رؤیاها، هدف‌ها و آرمان‌های ما درگرو سخت‌کوشی است. هر چه بیشتر تلاش کنیم؛ موفقیت بیشتری کسب خواهیم کرد. آنچه میان شما و اهدافتان ایستاده، رفتار شماست. انسان با کوشش به هر چیزی خواهد رسید

سخت‌کوشی به معنی عاشقانه کار کردن است نه کار بدنی بیشتر. میزان و زمان رسیدن به اهداف و آرزوهای ما رابطه مستقیم با تلاش ما دارد. هر چه بیشتر کارکنیم کار آیی بیشتری پیدا می‌کنیم؛ اما باید اموری را بر عهده بگیریم که دوستشان داریم و در حد توانمان باشد. شاید برای انجام همه کارها وقت کافی وجود نداشته باشد؛ ولی همیشه برای انجام مهم‌ترین کارها وقت کافی هست. اگر عاشق کارمان باشیم سخت‌کوشی ما عاشقانه کار کردن است اما اگر از کارمان خوشمان نیاید سخت‌کوشی ما معنی زجر کشیدن و کار بدنی بیشتر است؛ بنابراین در کاری که عاشقش هستید صد درصد توانتان را بگذارید تا موفق شوید.

 

قانون آمادگی

در هر حوزه‌ای موفق‌ترین افراد، آن‌هایی هستند که وقت بیشتری را صرف کسب آمادگی برای انجام کارها می‌کنند. عملکرد خوب نتیجه آمادگی کامل است.

ما به میزانی موفق می‌شویم که از قبل خود را آماده کرده باشیم. اگر قصد دارید با ماشین خودتان به مسافرت بروید شما باید یک سری موارد را از قبل آماده کنید مثلاً باید قبلاً رانندگی را یاد بگیرید، روغن و بنزین ماشین را چک بکنید، ماشین را ازلحاظ فنی معاینه کنید وسایل سفر را فراهم کنید و وقتی همه این‌ها را آماده کردید می‌توانید سفرتان را شروع کنید. آمادگی در هر کاری لازم است. درفروش اولین مرحله، آمادگی است. ما اگر آماده نباشیم نمی‌توانیم وارد چرخه فروش شویم. اگر فروشنده آماده‌ای نباشیم نمی‌توانیم فروش خوبی داشته باشیم. در ادامه روش‌های آمادگی درفروش را می‌آموزیم.

 

قانون شفافیت

موفقیت باید برای ما شفاف باشد. منظور ما از موفقیت چیست؟ مغز باید برایش روشن و مشخص باشد شما چه می‌خواهید.

موفقیت از دید شما چیست؟ چه شکلی است چه طعمی است چه رنگی است؟ شما باید بدانید وقتی موفق می‌شوید به چه انسانی تبدیل می‌شوید. چه چیزهایی به دست می‌آورید. برای ذهن شما باید همه‌چیز در مورد موفقیت واضح و آشکار باشد. تا ندانید به چه می‌خواهید برسید چطور انتظار دارید که به آن برسید.

وقتی می‌گویید می‌خواهم خوشبخت شوم این هدف شفاف نیست و تا وقتی آن را شفاف نکنید نمی‌توانید به آن برسید. خوشبختی ازنظر شما چیست؟ وقتی چه چیزهایی در چه زمانی داشته باشید احساس می‌کنید خوشبخت هستید؛ و یا می‌گوییم می‌خواهم پولدار شوم. شما باید شفاف و دقیق بدانید چه مقدار پول می‌خواهید این پول را برای چه‌کارهایی می‌خواهید از چه راه‌هایی می‌توانید این پول را تهیه کنید.

موفقیت باید برای ما شفاف باشید. ذهن باید برایش روشن و مشخص باشد شما چه می‌خواهید این‌یکی از قوانینی موفقیت است.

 

قانون ظرفیت

شما به‌قدری موفق می‌شوید که ظرفیت داشته باشید. ما آن‌قدر موفق می‌شویم که آماده و شایسته آن هستیم.

اگر از وضعیت فعلی خود راضی نیستید باید ظرفیت خود را در یک سری از کارها بالا ببرید. ما به‌اندازه ظرفیتمان موفق می‌شویم.

چقدر حاضری بیاموزی. چقدر حاضری آموخته‌هایت را به عمل تبدیل کنی. اگر برای برداشتن آب به کنار دریا بروی و ظرف کوچکی به همراه داشته باشی مشکل از دریا نیست مشکل از ظرف کوچکی است که شما برای برداشتن آب با خودتان برده‌اید. ظرفتان را بزرگ کنید حاضر باشید بیاموزید تا آخر عمرو از آموخته‌هایتان استفاده کنید

اگر در کارهایت موفق نمی‌شوی دو دلیل دارد:

اول: هنوز برایت شفاف نیست موفقیت چیست

دوم: ظرفیتت هنوز زیاد نشده است.

محدودیت در دریا نیست محدودیت در ظرفی است که ما برای بردن آب از دریا با خود به همراه آورده‌ایم. ظرفت را بزرگ‌تر کن افق دیدت را زیادتر کن دنیا محدودیتی در بخشش ندارد. هیچ محدودیتی وجود ندارد، محدودیت فقط در ذهن ماست.

 

 

قانون قیمت

هر چیزی را که در دنیا بخواهید می‌توانید به دست بیاورید به‌شرط اینکه حاضر باشی قیمت آن را پرداخت کنی و عقل ما حکم می‌کند چیزی که به دست می‌آوریم باقیمتی که پرداخت می‌کنیم برابر باشد.

هر چیزی قیمتی دارد. برای دریافت هر چیزی ازجمله موفقیت باید قیمت آن‌ را بپردازیم. اگر می‌خواهیم که وزن متناسبی داشته باشیم قیمت آن این است که رژیم غذایی مناسبی داشته باشیم اگر می‌خواهیم عضلاتمان قوی‌تر شود قیمت آن این است که وقت گذاشته و هرروز با وزنه کارکنیم. اگر می‌خواهیم روابط بهتری با همسرمان داشته باشیم قیمتش این است که آموزش‌دیده و برای آن‌وقت بگذاریم. ما باید حاضر باشیم قیمت هر چیزی را متناسب با آن پرداخت کنیم. هیچ‌چیز رایگانی وجود ندارد آیا حاضری قیمت موفقیتت را بپردازی. برای رسیدن به اهدافت چه قیمتی باید بپردازی آن‌ها را مشخص کن و حاضر باش قیمت موفقیتت را بپردازی

 

قانون شناخت

شناخت به انسان‌ها قدرت می‌دهد. به شما امکان می‌دهد که استفاده درست بکنید شناخت مهم‌ترین عاملی است که میزان موفقیت شمارا تعریف می‌کند.

من اگر شناخت داشته باشم بهتر می‌توانم استفاده کنم. شما اگر یک وسیله گران‌قیمت داشته باشید که دکمه‌های فراوانی روی آن باشد اگر آن‌ها را نشناسید نه‌تنها به دردتان نمی‌خورد بلکه موجب سردرگمی شما خواهد شد.

پس وقتی خودمان را بهتر بشناسیم بهتر می‌توانیم از توانایی‌هایمان استفاده کنیم و کنترل خودمان را در دست بگیریم. اگر خودمان را بهتر بشناسیم می‌فهمیم چرا خوشحالم چرا ناراحتم چرا انتظار دارم همه مرا تأیید کنند چرا انتظار دارم بدون تلاش ثروت به دست بیاورم

خودشناسی یکی از مهم‌ترین شناخت‌ها و کلیدهای موفقیت است که در قسمتی از کتاب به‌طور کامل در مورد اهمیت آن صحبت کردیم. سعی کنید در هر کاری به شناخت کامل برسید تا باقدرت بیشتری دست به عمل بزنید.

 

قانون علم و فن

موفقیت حاصل دانستن و توانستن است

برای موفق شدن به دو چیز نیاز داریم

اول: دانستن (آگاهی)

دوم: بلد بودن (توانستن)

انسان‌های امروز بیشتر از آن چیزی که لازم است می‌دانند و کمتر از آن چیزی که لازم است عمل می‌کنند. تنها کافی است بیست درصد از دانسته‌هایتان را به عمل تبدیل کنید تا به موفقیت برسید. تنها دانستن کافی نیست باید دانسته‌هایتان را اجرا کنید.

یک ساعت بیاموز و نه ساعت تمرین کن. بیست درصد بیاموز و هشتاد درصد تمرین کن.

اگر غیرازاین عمل کنید شما دانسته‌هایتان خیلی زیاد است اما برآیندی در زندگی شما نخواهد داشت و به‌جایی نمی‌رسید. برای موفق شدن باید هرروز به دانشتان اضافه کنید و این دانش‌ها را با تمرین به مهارت تبدیل کنید.

توانا بود هر که تمرین کند

 

قانون هماهنگی

اجزای موفقیت باهم هماهنگ هستند.

اگر خوشحالی می‌توانی پولدار هم باشی. اگر در کارت موفق هستی باید در خانواده هم موفق باشی. پولدار شدن و ثروتمند شدن نه‌تنها با دانایی و موفقیت و شادمانی جدایی ندارد بلکه خیلی به هم ربط دارند. ثروت وابستگی دارد به دارایی؛ و این باور اشتباهی است که علم بهتر است یا ثروت. علم و ثروت می‌توانند در کنار هم باشند. هیچ‌وقت فکر نکنید که اگر قرار است موفقیتی به دست بیاورید باید موفقیت دیگری را از دست بدهید. اجزای موفقیت باهم هماهنگ است.

 

 

قانون جذب: مهم‌ترین قانون در جهان هستی

قانون جذب، بیان می‌کند که هر چیزی که روی آن تمرکز می‌کنید، به آن فکر می‌کنید، درباره‌ی آن می‌خوانید و شدیداً درباره‌اش صحبت می‌کنید را به زندگی خود جذب می‌کنید.– جک کانفیل

 

 

 

 

 

قانون جذب چیست؟

در زندگی همان چیزهایی را به‌سوی خود جذب می‌کنیم که انرژی و حواس و توجهمان را به آن معطوف می‌کنیم، چه آن را بخواهیم چه نخواهیم.

این مقاله را ببینید  هیچوقت ثروتمند نمی شوید اگر...|قانون دوازدهم جهان هستی | قانون شفافیت

هر انسانی امواج خوب یا بد دارد. درواقع ما دائم در حال ارتعاش هستیم. اگر تو ذوق‌زده، خرسند، قدردان، شاکر یا مفتخر باشی؛ امواج مثبت بیرون می‌دهی و اگر عصبانی، غمگین، ناامید و سرخورده باشی و احساس بیهودگی، بد بیاری یا شکست خوردگی کنی؛ امواج منفی از خودت بیرون می‌دهی.

قانون جذب به‌طور خلاصه بیان می‌کند که هر آنچه در ذهن انسان تصور شود اعم از خوب یا بد، زشت یا زیبا در دنیای واقعی نمود خواهد یافت. سرعت و شدت به واقعیت پیوستن این تصویر ذهنی به‌شدت تمرکز روی آن موضوع و وضوح تصویر آن در ذهن بستگی دارد. درواقع خواسته‌هایی که تصور می‌شوند باید به‌گونه‌ای باشند که بتوان آن‌ها را در ذهن حس و باور نمود. قانون جذب می‌گوید هر چه فکر کنی همان می‌شود.

درواقع قانون جذب یک قانون ثانوی است و قانون اصلی قانون ارتعاش است. به این صورت که هر چیزی که از انرژی ساخته‌شده باشد مشابه خود را جذب می‌کند. هر چیزی در این دنیا دارای فرکانس مختص به خود است و وقتی انسان در مورد چیزهای مختلف اعم از پول، روابط خوب، سلامتی، فقر، روابط نابسامان، بیماری… تمرکز می‌کند همان‌ها را نیز جذب می‌کند و این از طریق ذهن و احساسات انسان امکان‌پذیر است.

هر فکری در ارتعاش است و نشان و علامتی می‌فرستد. قانون جذب می‌گوید: هر چیزی شبیه خود را جذب می‌کند هر فکری که در سر ما باشد فرکانسی به جهان ارسال می‌کند که موارد مشابه و هم فرکانس با آن را به سمت خود جذب می‌کند.

اگر شما یاد بگیرید که چگونه با قانون جذب کارکنید و روی چیزهایی که می‌خواهید تمرکز کنید زندگی شما تغییر خواهد کرد.
شما به چیزی تبدیل می‌شوید که بیشتر به آن فکر می‌کنید همچنین می‌توانید چیزهایی که به آن‌ها فکر می‌کنید و تمرکز بیشتری روی آن‌ها دارید را جذب کنید. مهم این است که به اتفاقات و رویدادهای مثبت فکر می‌کنید یا منفی. افکار شما احساساتتان را می‌سازد. این قسمت برای بسیاری از افراد سخت‌ترین و مهم‌ترین بخش است. اعمال قانون جاذبه در زندگی اگر ندانید چگونه احساسات و افکار خود را مدیریت کنید و بسازید ناموفق خواهد بود. اگر احساساتی چون شادی، عشق، هیجان، قدردانی، اشتیاق و امید و رضایت دارید افکار شما مثبت بوده و اتفاقات خوبی رقم می‌خورد اما اگر احساساتی نظیر خشم، ترس، ناراحتی، افسردگی، نفرت و انتقام دارید افکار منفی شما نتایج خوبی را حاصل نمی‌کند.

 

 

 

دانستن این قوانین زندگی را بسیار راحت و لذت‌بخش می‌کند این‌ها قوانین جهان هستی‌اند که با فراگرفتن آن‌ها هیچ راهی به‌جز موفق شدن برای شما باقی نخواهد ماند.

با دانستن اینکه جهان هستی چگونه و از چه طریقی به خواسته‌های ما جواب می‌دهد و آن را از شکل آرزو به واقعیت جدانشدنی زندگی ما تبدیل می‌کند ما می‌توانیم حساب‌شده و دقیق گام‌هایی را برداریم تا فاصله میان خودمان و آرزوهایمان را به حداقل برسانیم و زمان رسیدن به آن‌ها را بسیار کوتاه کنیم.

زمانی که با ساختار جهان هستی بیشتر آشنا می‌شویم متوجه این نکته خواهیم شد جهان هستی ساده‌ترین کار را برای رسیدن ما به خواسته‌ها و آرزوهایمان انجام می‌دهد و با دانستن این مطلب، می‌توانیم خیلی سریع به بزرگ‌ترین آرزوها و اهدافمان دست پیدا کنیم.

با دانستن اینکه کائنات چه رازی را در دل خود حفظ کرده است می‌توانیم از انرژی بی‌نهایت کائنات که در تمام وجود خود ما نیز در گردش است استفاده کرده وزندگی زیبا برای خود بسازیم. شاید با دانستن این رازها نگرش ما به زندگی‌مان نیز تغییر کند و به این حقیقت دست پیدا کنیم که تمام اهداف و آرزوهای ما ثمره تفکر ما به زندگی و جهان هستی است و کائنات در قبال انرژی زندگی ساز ما، زیباترین آرزوهای ما را در بهترین زمان و مکان خلق می‌کند.

 

تمرین

کاربرد قوانین جهان هستی را در زندگی خود بیابید و ببینید کجاها می‌توانستید با استفاده از این قوانین نتایج بهتری به دست بیاورید. سؤالات زیر علاوه بر اینکه شمارا با قوانین جهان هستی بیشتر آشنا می‌کند، به شما کمک می‌کند که شناخت بهتری نسبت به خود پیدا کنید پس با دقت و حوصله به آن‌ها پاسخ دهید:

دلیل واقعی چند مورد از اتفاقاتی که در زندگی شما تأثیرگذار بوده‌اند را بنویسید؟ چگونه می‌توانید با شناخت دلایل اصلی این اتفاقات از آن‌ها درس گرفته و نتایج دلخواه خود را رقم بزنید؟

چند مورد از اتفاقاتی که با توجه و تمرکز شما بر روی آن‌ها برایتان اتفاق افتاده‌اند نام ببرید؟

موفقیت از دید شما چه چیزی است؟ وقتی به کجا برسید موفق شده‌اید؟ تعریف شما از موفقیت چیست؟ آیا برای شما شفاف است که چه می‌خواهید؟

چه انتخاب‌هایی در زندگی شما تأثیرگذار بوده‌اند؟ کدام انتخاب‌ها اشتباه و یا صحیح بوده‌اند؟

چه عادت‌هایی باعث موفقیت و یا شکست شما شده‌اند؟

چه باورهایی باعث موفقیت‌ها و یا شکست‌های شما می‌شوند؟ مثلاً باور (هیچ‌کس از راه حلال پولدار نمی‌شود و یا پول چرک کف دسته)

در بیشتر مواقع به چه افکاری تمرکز و توجه می‌کنید؟ انتظار چه اتفاقاتی را در زندگی خود می‌کشید؟ آیا مثبت اندیش هستید؟

آیا همیشه آماده ایجاد تغییرات هستید یا تغییر کردن و ترک یک عادت بد برای شما مشکل است؟

آیا صد درصد مسئولیت همه اتفاقات زندگی خود را می‌پذیرید؟ و یا برعکس همیشه دنبال مقصر می‌گردید؟

آیا عاشق شغلتان هستید؟ آیا صد درصد توانتان را برای انجام کار صرف می‌کنید؟

آیا برای شروع هر کاری خودتان را از قبل آماده می‌کنید؟

آیا ظرفیت خود را درزمینه ای که می‌خواهید به آن برسید هرروز افزایش می‌دهید؟ آیا دانش و مهارت‌های خود را هرروز افزایش می‌دهید؟

آیا حاضرید قیمت موفقیت را بپردازید؟ آیا می‌دانید که بهای موفقیت را باید نقدی و جلو پرداخت کنید؟ در چه مواردی حاضر نشده‌اید قیمت واقعی کاری را پرداخت کنید و شکست‌خورده‌اید؟

شناخت شما نسبت به خودتان و محیط اطرافتان، کسب‌وکارتان کامل است؟ در چه جاهایی قانون شناخت می‌تواند به شما کمک کند؟

تا چه اندازه دانسته‌های خود را به عمل و اقدام به مهارت تبدیل می‌کنید؟ آیا برنامه‌ای برای عملی کردن ایده‌هایتان دارید؟

آیا باورهای شما در مورد ثروت، روابط، معنویت و موارد دیگر باهم هماهنگ هستند؟ آیا ازنظر شما می‌شود پولدار شد و علم هم به دست آورد؟

در چه جاهایی قانون جذب به شما کمک کرده است؟ چگونه می‌توانید از قانون جذب در زندگی‌تان استفاده کنید؟ آیا بیشتر به خواسته‌هایتان توجه می‌کنید و یا به ناخواسته‌هایتان؟ چه چیزهایی را با استفاده از قانون جذب به زندگی‌تان جذب کرده‌اید؟

 

 

به شما اطمینان می‌دهم که با فراگرفتن این قوانین، نگاه شما به زندگی و جهان هستی متفاوت خواهد شد و شما خواهید دانست زندگی آن‌قدرها پیچیده نیست! بلکه تنها باید به نشانه‌هایی که کائنات بر سر راه شما قرار می‌دهد توجه کنید.

حال که با خودشناسی آشنا شدیم و توانستیم خودمان را بپذیریم و دوست داشته باشیم و با قوانین اصلی موفقیت در جهان هستی آشنا شدیم، نیاز به انگیزه داریم در فصل بعدمی آموزیم که انگیزه چیست و چطور انگیزه ما را به سمت موفقیت هدایت می‌کند.

[box type=”shadow” align=”alignright” ]برای دانلود فایلهای تصویری هجده قانون طلایی موفقیت ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید[/box]

[box type=”download” align=”aligncenter” ]


  [/box]

   

  [box type=”shadow” align=”alignright” ]برای دانلود فایلهای صوتی هجده قانون طلایی موفقیت ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید[/box]

  [box type=”download” align=”aligncenter” ]


   [/box]