انرژی لذت ابدی است

انرژی لذت ابدی است

 

انرژی یک لذت ابدی است

 

همانطور که میدانید پیمودن مسیر طولانی موفقیت و کامیابی مستلزم داشتن انرژی بالا است. افراد موفق انرژی فوق  العاده ای دارند.

انرژی به مفهوم کلی آن شامل ارتعاش مثبت و مداوم ذهنی، جسمی و احساسی است. عامل اصلی عملکرد افراد فوق موفق در بسیاری از زمینه ها، این نیروی کلیدی

است. به همین دلیل، افراد فوق موفق نسبت به افراد عادی دارای شور و شوق، توانایی و انگیزه های بالایی هستند. چنانچه بتوانید به این انرژی عظیمی که در درون شما نهفته است دست پیدا کنید، دنیا را در دستان خود خواهید داشت.

انرژی

نتیجه تحقیقات

در تحقیقاتی از افراد فوق موفق، سوالاتی پرسیده شد که در پاسخ به آنها افراد باید از شماره ی ۵ تا ۱ به خودشان امتیاز دهند. به طور مثال، در پاسخ به عبارات زیر از ۵ تا ۱ به خودتان چه نمره ای میدهید:

 آیا این توانایی ذهنی را دارید که در طول روز بتوانید در لحظه حضور داشته و تمرکز خود را از دست ندهید؟

 آیا برای به انجام رساندن کارهایتان در طول روز، به اندازهی کافی انرژی فیزیکی دارید؟

 آیا به طور کلی خوشبین و شاد هستید؟

ما همچنین در این تحقیق، سوالاتی در تضاد با سؤالات قبلی نیز طراحی کرده ا یم و به آنها نیز امتیاز میدهیم. سوالاتی از قبیل:

 آیا ذهنتان کُند عمل کرده و خیلی مشغول است؟

 آیا از لحاظ فیزیکی اغلب احساس ضعف میکنی؟

 آیا اغلب احساسات منفی را تجربه کرده و انرژیتان پایین است؟

این مقاله را ببینید  زمان وجود ندارد !

حتماً این مسئله را به خوبی میدانید که انرژی تنها جنبه فیزیکی ندارد. چیزی که اغلب افراد فکر میکنند، هوشیاری ذهنی نیز بسیار اهمیت دارد. همانطور که احساسات مثبت نیز در این مسئله نیز دخیل است. در حقیقت هر سهی این عوامل در داشتن عملکرد بالا مؤثر هستند. هنگامی که از واژه ی انرژی در این مطلب استفاده میکنم، منظور هر سه این موارد، یعنی انرژی ذهنی، احساسی و فیزیکی است.

انرژی یک

یک نتیجه بسیار مهم

سرفصل تحقیقات در این حوزه ممکن است امری واضح و بدیهی به نظر برسد: هر چه انرژی پایین باشد، میزان عملکرد کلی شما پایینتر خواهد بود. اما جزئیات این تحقیق مهمتر به نظر میرسد که توجه شما را میطلبد:

هر چه میزان انرژی شما پایینتر باشد …

 میزان شادمانی شما کاهش پیدا خواهد کرد.

 در مواجه با چالش های زندگی، شور و شوقتان کمتر خواهد شد.

 در مقایسه با اطرافیانتان احساس موفقیت کمتری خواهید کرد.

 در مواجه با اتفاقات ناگوار، اعتماد به نفس کمتری خواهید داشت.

 میزان تأثیرگذاریتان با دیگران کاهش مییابد.

 و احتمال اینکه از تغذیه خوب و تمرینات ورزشی برخوردار شوید، کاهش خواهد یافت.

بنابراین کمبود انرژی نه تنها به توانایی تان بر رسیدن به عملکرد بالا آسیب خواهد رساند، بلکه در تمام جنبه های زندگیتان اثر خواهد گذاشت. احساس شادمانی کمتری خواهید کرد. جرأت روبهرو شدن با چالش های بزرگ را نخواهید داشت. احساس میکنید همه از شما پیشی گرفته اند.

اعتماد به نفستان کاهش پیدا خواهد کرد. تغذیه شما نامناسب خواهد شد. اضافه وزن پیدا خواهید کرد. دائماً در حال متقاعد کردن دیگران خواهید بود تا حرفهای شما را باور کرده، از شما خرید کنند، تا از شما پیروی کنند، شما را حمایت کنند.

این مقاله را ببینید  نقش شادی در عملکرد بالا

انرژی دو

بالا بردن انرژی چه سودی دارد

اما بر عکس این قضیه نیز صادق است. با بالا بردن انرژیتان قادر خواهید بود در تمامی این زمینه ها پیشرفت کنید. انرژی با ضمیمه های زیر نیز در رابطه ی متقابل است:

پیشرفت تحصیلی، خلاقیت و جرأت به این معنی که هر چه انرژیتان بالاتر باشد، احتمال این که سطح تحصیلاتشان بالاتر برود بیشتر است. انرژی بالا نیز سبب میشود ایدههای خود را با صدای بلند برای دیگران توضیح داده و تنش فعالی در تحقق آرزوهای دیگران به عهده بگیرند.

به همین خاطر است که اغلب سازمانها و مؤسسات آکادمیک در برابر دنیا سعی میکنند در زمینه ی میزان انرژی کارمندان و دانش آموزانشان جدی برخورد کنند.

با توجه به در نظر گرفتن موقعیتهای شغلی ،مدیرعامل ها و مسئولین ارشد اجرایی دارای بالاترین سطح انرژی نسبت به سایر موقعیتهای شغلی هستند. همچنین این مسئله با سن افراد که در تحقیقات  در این زمینه شرکت داشته اند نیز مرتبط است. بر اساس نتایج حیرت انگیز تحقیقات ، مدیر عامل ها و مسئولین ارشد، دارای سطح انرژی برابر با ورزشکاران حرفهای هستند.

بنابراین برای اینکه بتوان به مقام یک مدیر عامل رسید، ناگریز هستید انرژی خود را به سطح انرژی یک بازیکن خط حمله فوتبال حرفه ای برسانید، زیرا هر دوی این افراد دارای یک سطح انرژی مشابه هستند.

جمع بندی:

هر چه یک شخص انرژی بیشتری داشته باشد، احتمال این که شادتر زندگی کند و به تمام اهداف خود برسد، بیشتر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *