دارای هویت الهی هستید!!!

دارای هویت الهی هستید!!!

هویت الهی و متعالی شما

هویت الهی | اکثر مردم به گونه ای زندگی می کنند گویی اصلا متوجه این حقیقت نشده اند که موجودی الهی و معنوی هستند.

ذره ای الهی درون شما وجود دارد که باید آن را عنصر اصلی زندگی خود قرار دهید. این ذره اساس هویت برتر شماست.

مفهوم هویت برتر به تدریج به برترین هویت شما تبدیل خواهد شد. این هویت متعالی علم فراوان و قدرت عظیمی دارد که می تواند معجزه خلق کند. شما در حال آشنایی با واقعیتی جدید هستید که در گذشته به طور کل آن را نادیده گرفته بودید. واقعیتی که بیان می کند: من موجودی الهی هستم

 

من موجودی الهی هستم.

این باور اساس تمام آموزه های معنوی کهن است. البته بعضی از آموزه های مذهبی بر این ادعا هستند که خداوند در بیرون از شماست شاید قبول این واقعیت که خداوند درون شماست به این سادگی ها نباشد. اما اگر به این درک عمیق دست یابید با توجه به جمله معروف: “با خداوند همه چیز ممکن است.” دیگر امر غیر ممکنی وجود ندارد از جمله تحقق خواسته ها و آرزوهای شما. زیرا شما به این باور رسیده اید که خداوند درون شماست و از طرفی هم طبق جمله فوق با خداوند همه چیز ممکن است.

شاید در آغاز گفتن این که من موجودی الهی هستم برایتان مشکل باشد. اما به تدریج با بالا رفتن سطح آگاهی تان این واقعیت که شما موجودی الهی هستید به صورت یک امر بدیهی برای شما می شود. من تاکید می کنم که این باور که شما موجودی الهی هستید به هیچ عنوان با آموزه های اصیل معنوی مغایرت ندارد بلکه در عوض بسیار هماهنگ است. شاید گفتن این جمله که من موجودی الهی هستم به این دلیل کفر آمیز به نظر برسد که انسان ها از خدایی صحبت می کنند که خود آن را ساخته اند. خدایی ساخته ذهن بشر، خدایی که در خارج از شما و جایی آن بیرون قرار دارد؟

این مقاله را ببینید  اصلی ترین قانون کل کائنات

 

شما هویتی الهی دارید و انسانی خداگونه هستید. اگر بتوانید به این حقیقت شگفت دست یابید و آن را عمیقا درک کنید، آگاهی از درون شما شکوفا می شود. خداوند در درون شماست، شما بخشی از او هستید، لذا همواره خداوند با شما و همراه شماست.

اگر این باور جدید را بپذیرید، این باور کلیدی خواهد شد که به وسیله آن زندگی موفقی را در تمام جنبه ها تجربه خواهید کرد. در این صورت همواره خدا با شماست و شما با خدا خواهید بود و همه چیز امکان پذیر خواهید بود.

هویت الهی ۱

شما خلاق و خلق کننده هستید

شگفت انگیز ترین حقیقت در جهان هستی این نکته است که شما هویت الهی دارید. شما خلاق و خلق کننده هستید. شما مانند خالق هستی دارای قدرت آفرینش هستید. این مهمترین رازی است که تمام پیامبران و عارفان در طول تاریخ به آن دست پیدا کرده اند. البته به شما هشدار می دهم که به این حقیقت نمی توانید از طریق عقل و منطق برسید. تنها از طریق احساس است که می توانید آن را درک کنید. این سطح از آگاهی تنها به شکل عشقی ظاهر می شود که وصف ناپذیر است.”

رسیدن به این سطح از آگاهی که اساس وجود شما خداوند است و درک این موضوع که اگر او عاشق نبود شما را خلق نمی کرد، قلب شما را مملو از عشق و محبت می کند. این امر تنها در صورتی امکان پذیر است که حقیقت خود را کشف کرده باشید و به خدای درون خود نزدیک شده باشید، در این صورت است که زندگی شما سرشار از نعمت و غنا میشود.”

این مقاله را ببینید  شعور ، آگاهی و هوش

شما نمی توانید به خدا نزدیک شوید مگر اینکه انسانی خدایی تبدیل شوید.

اگر این نکته درک کنید به قدرت خالق خود دست می یابید، پس از فهم این موضوع زندگی شما به گونه ای خواهد بود که گویی هرگز از خالق خود دور نبوده اید. باید متوجه این موضوع شوید که خداوند در تمام مخلوقات وجود دارد و خداوند در تمام پدیده ها جریان دارد، البته بدون شک شما برترین پدیده و مخلوق او هستید.

من و شما و تمام انسان ها دارای هویتی الهی هستیم.

 

شما نیز ذره ای از وجود خدا هستی

شاگردی که می خواهد این قوانین ساده در عین حال بسیار قدرتمند را به کار گیرد باید کاملا مراقب فکر و کلام خود باشد. زیرا هنگامی که از عباراتی مانند: “من نیستم” یا نمی توانم ” استفاده کند، دانسته یا نادانسته آن هویت الهی درون خود را نادیده گرفته است.

اگر هم چنان در این مورد شک دارید که شما دارای هویت الهی هستید به این مثال توجه کنید، فرض کنید خداوند مانند اقیانوس است، حال اگر یک لیوان از آب این اقیانوس بردارید، آیا آب داخل لیوان اقیانوس است؟ پاسخ این سوال بدون شک بله است! در واقع اگرچه اقیانوس بسیار وسیع است، اما آن یک لیوان آب تمام ویژگی های اقیانوس را دارد. شما نیز ذره ای از وجود خدا هستید. شما جدا از خدا نیستید. پس از هویت الهی خود آگاه باشید و از منشا خود احساس جدایی نکنید.

شما دارای هویت الهی هستید، بخشی از وجود شما که نادیدنی و غیرمادی است و ذره ای از وجود خداوند است.

این مقاله را ببینید  انرژی لذت ابدی است

 

جمع بندی :

– به مکالمات روزمره خود دقت کنید، ببینید چگونه از من استفاده می کنید. اگر آنچه بعد از آن می آید با آنچه خالق هستی می گوید متفاوت باشد باید آن را اصلاح کنید.

از عباراتی مانند: من قوی هستم، من سالم هستم و… استفاده کنید.

– به اطرافیانتان دقت کنید ببینید چگونه از قدرت هویت الهی خود استفاده می کنند. متوجه خواهید شد اغلب آنها از عباراتی مثل من بیمار، فقیر، افسرده، مریض، غمگین، ترسو، بدبخت و… هستم، استفاده می کنند. و تعجب ندارد که تمامی این موارد را به زندگی خود جذب می کنند. با آنها بحث و جدل نکنید فقط به آنها یاد آوری کنید که آنها دارای هویت الهی هستند و بهتر است با آن هویت الهی هماهنگ و همراه شوند.

– همواره به خود یاد آوری کنید که باید آن هویت کاذب را کنار بگذارید و در همه حال به خود بگویید: من هویت الهی دارم. مطمئن باشید که این عبارت نه کفرآمیز است و نه بی اساس. یادتان باشد که خداوند عشق است و شما همواره ذره ای از او را در خود دارید.

 

 

 

 

 

 

برگرفته شده از کتاب : آرزوهای تحقق یافته اثر وین دایر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *