هدف چیست؟

هدف چیست؟

هدف چیست؟

چه تعریفی برای هدف دارید؟

اگر بخواهیم هدف را تعریف کنیم به‌جایی، مقصدی، جایگاهی، وسیله‌ای که قصد داریم به آن برسیم و به آن دست پیدا کنیم هدف می‌گوییم. کسی که قصد دارد وزنش را کم کند هدفش کم کردن وزن هست
کسی که قصد دارد زبان انگلیسی را یاد بگیرد این موضوع را هدف خود قرار می‌دهد. به‌طورکلی ما به هر موضوعی که بخواهیم برسیم باید آن را به هدف تبدیل کنیم.
لازمه داشتن هدف این است که بدانیم چه می‌خواهیم و قصد داریم به کجا برویم. و چه چیزی به دست بیاوریم.

 

چرا در زندگی داشتن هدف مهم است؟

داشتن هدف در زندگی بسیار مهم است. ما در هر حوزه‌ای از موفقیت که وارد شویم اولین چیزی که باید بیاموزیم هدف‌گذاری است. اگر بخواهیم مدرک تحصیلی خاصی بگیریم باید هدف داشته باشیم
اگر بخواهیم درآمدمان را افزایش دهیم باید هدف‌گذاری را بشناسیم اگر بخواهیم وزنمان را کم کنیم باید اصول صحیح هدف‌گذاری را یاد بگیریم.

 

فرمول رسیدن به خواسته ها چیست ؟

برای اینکه بتوانیم به آرزوها و خواسته‌هایمان برسیم لازم است که با اصول صحیح هدف‌گذاری آشنا شویم. چون ما به آرزوها و رؤیاهایمان نمی‌رسیم بلکه به اهدافمان می‌رسیم و برای اینکه خواسته‌ها و آرزوهایمان به هدف تبدیل شوند باید مراحل زیر طی شود

آرزو و رؤیا +برنامه‌ریزی + اقدام + پیگیری = هدف

پس اگر می‌خواهیم به خواسته‌هایمان برسیم بسیار مهم است که آن‌ها را با استفاده از فرمول گفته‌شده به هدف تبدیل کنیم.

 

تحقیقات انجام شده در مورد اهمیت داشتن هدف در زندگی :

دومین دلیلی که می‌توان برای مهم بودن داشتن هدف ذکر کرد، تحقیقاتی است که انجام‌گرفته است.

این مقاله را ببینید  تفکر ، حل مسئله،‌ تصمیم‌گیری

در سال ۱۹۵۳ در دانشگاه هاروارد آمریکا تحقیقاتی انجام شد و نتیجه بسیار شگفت‌انگیزی به دست آمد. محققان از دانشجویان سال آخر این دانشگاه سؤالی پرسیدند. آن‌ها پرسیدند که چند نفر از شما اهداف مکتوب و نوشته‌شده دارند؟

جالب بود که فقط سه درصد این دانشجوها اهداف خود را نوشته بودند و نودوهفت درصد بقیه یا هیچ هدفی نداشتند و یا اهداف خود را مکتوب نکرده بودند

بیست سال از این تحقیق گذشت و محققان دوباره این دانشجویان را پیداکرده و سؤال دیگری از آن‌ها پرسیدند.

در این بیست سال چه دستاوردهایی در زندگی داشته‌اید؟ دستاوردهایی شامل ثروت، پول، سلامتی، روابط عاشقانه، معنویات …

نتیجه‌ای که به دست آمد ما را به فکر فرومی‌برد. آن سه درصد دانشجویانی که اهداف خود را نوشته بودند به‌تنهایی ده برابر نودوهفت درصد دانشجویانی که اهداف خود را ننوشته بودند در زندگی دستاورد داشتند.

پس بر اساس تحقیقات انجام‌شده ما اگر هدف داشته باشیم و آن‌ها را مکتوب کنیم ده برابر بیشتر از دیگران در زندگی دستاورد خواهیم داشت.

چرا اهدافمان را نمی نویسیم؟

حالا که این‌همه داشتن هدف و نوشتن آن مهم است پس چرا ما اهدافمان را نمی‌نویسیم؟

نظر شما چیست؟ چرا اهدافمان را نمی‌نویسیم؟ حالا که با نوشتن آن‌ها ده برابر بیشتر در زندگی دستاورد خواهیم داشت پس چرا آن‌ها را نمی‌نویسیم؟

من دو دلیل برای جواب این سؤال پیداکرده‌ام؟

اول اینکه روش‌های نوشتن اهداف و اصول صحیح آن را نمی‌دانیم

دوم اینکه بااهمیت موضوع داشتن هدف در زندگی آشنا نیستیم

شما در این مقاله تا حدودی بااهمیت داشتن هدف در زندگی آشنا شدید. من این موضوع را به‌صورت مفصل در محصول فانوس دریایی شرح داده‌ام و از زوایای مختلف به اهمیت داشتن هدف در زندگی پرداخته‌ام.
همچنین در این دوره شما با اصول صحیح و جدید هدف‌گذاری آشنا خواهید شد. پیشنهاد می‌کنم حتماً از این محصول ارزشمند استفاده کنید.

این مقاله را ببینید  به سمت خواسته هایتان می روید یا در حال دور شدن از آنها هستید؟ |قسمت دوم قانون جذب

چرا داشتن هدف مثل داشتن فانوس دریایی است؟

اگر افراد به‌خوبی متوجه اهمیت داشتن هدف در زندگی شوند حتی یک‌لحظه هم بدون ثبت اهدافشان زندگی نخواهند کرد

یک‌لحظه تصور کنید در یک دریای طوفانی سوار بر یک قایقی بدون داشتن هیچ وسیله راهنمایی نشسته‌اید هیچ قطب‌نما و راهنمایی وجود ندارد. به کدام سمت پارو می‌زنید مطمئن به هر سمتی پارو بزنید احتمال اینکه از ساحل دور شوید وجود دارد. اما حالا تصور کنید که از دور نور چراغ فانوس دریایی را می‌بینید. حالا به کدام سمت پارو می‌زنید؟ مسلماً به سمت فانوس دریایی پارو می‌زنید و خود را نجات می‌دهید.

. داشتن هدف در زندگی دقیقاً مثل داشتن فانوس دریایی در دریای پرتلاطم زندگی است. کسانی که هدف‌دارند مانند این است که در دریای طوفانی زندگی همیشه فانوس دریایی را می‌بینند و همیشه به ساحل امن و احساس خوب خواهند رسید.

 

جمع‌بندی :

پیشنهاد می‌کنم اگر در زندگی خود هدف ندارید از همین‌الان اهداف خود را مشخص کرده و آن‌ها را ثبت کنید. با آموزش اصول صحیح هدف‌گذاری را بیاموزید وزندگی خود را هدفمند کنید. فانوس دریایی خود را بیابید و هدفمند در دریای پرتلاطم زندگی پارو بزنید و به ساحل امن و احساس خوب که هدف نهایی زندگی همه ماست برسید.

دوره‌های زیادی برای یاددادن اصول صحیح هدف‌گذاری وجود دارد. پیشنهاد می‌کنم از دوره فانوس دریایی استفاده کنید چون برای تهیه آن زحمات زیادی کشیده شده است و هیچ موضوعی برای دستیابی به هدف و خواسته‌ها از قلم نیفتاده و از جدیدترین روش‌ها و علوم برای تبیین اصول صحیح هدف‌گذاری و رسیدن راحت و با لذت به آن‌ها استفاده‌شده است.

این مقاله را ببینید  این قانون چگونه فروش ما را افزایش می دهد؟|قانون پانزدهم جهان هستی | قانون شناخت

امیدوارم همه ما زندگی خود را با فراگرفتن اصول صحیح هدف‌گذاری، هدفمند کرده و از رسیدن به خواسته‌هایمان لذت ببریم.

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *